BAŞKAN HABERLERİ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ

18 Mart 2024 - 08:25:40

GÜLSOY : ÇANAKKALE ZAFERİ; İNANCIN VE AZMİN EN BÜYÜK SİMGESİDİR


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gülsoy, “Türk ve Dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakan, Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar; inancın, azmin ve kararlılığın en büyük simgesidir. Çanakkale, tarihin akışını değiştiren, yokluk içindeki bir milletin varoluş mücadelesidir.” dedi.

Tarihte eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biri olan ve savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yılını kutlamanın onurunu yaşadığımızı belirten Başkan Gülsoy, mesajında şunları kaydetti;

"Çanakkale Zaferi; Tarihi şan ve şerefle dolu kahraman Türk ordumuzun ve yüce Türk Milleti’nin istiklal ve istikbali için kenetlendiği, canı pahasına büyük bir mücadele vererek kazandığı bir zaferdir. Bir milletin yeniden doğuşunun ilk işaretidir.

Milletimizin azmiyle elde edilen ve destanlaşan Çanakkale Zaferi, önemli askeri ve siyasi sonuçları olan benzersiz bir varoluş mücadelesidir.

Bugün bu cennet vatanda sahip olduklarımız için onlara çok şey borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun. Mekanları cennet olsun. Onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Çanakkale'de destan yazan, geçilmez yapan ruh, bugün yerli ve milli üretim üzerinde yükselen kendine yeten ekonomidir.

Bizlere ve bizden sonraki nesillere düşende, Çanakkale’de canları pahasına vatan toprağını çiğnetmeyen şehit ve gazilerin torunları olarak, aziz emanete sahip çıkarak, çok çalışarak,

milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir ülke bırakarak ödeyeceğiz.

Rabbim ülkemize sadakatle hizmet etmeyi nasip etsin. Çanakkale ruhuna her zaman sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferinin 109. yıl dönümünde vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr Türk Milletini minnet ve saygıyla anıyorum."