BAŞKAN HABERLERİ

BAŞKAN GÜLSOY‘DAN KADİR GECESİ MESAJI

05 Nisan 2024 - 07:38:34

“KADİR GECESİ GÜNAHLARDAN ARINMA GECESİDİR”


BAŞKAN GÜLSOY‘DAN KADİR GECESİ MESAJI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Gülsoy yayımladığı mesajda Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğunu dikkat çekerek, “Rabbim, rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği bu geceyi en iyi şekilde değerlendirenlerden olmayı nasip etsin” dedi.

Başkan Gülsoy, mesajında şunları kaydetti:

“Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerindeyiz.

Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olan ve bin aydan daha hayırlı kabul edilen Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi günahlardan arınma gecesidir.

Kadir Gecesi, bu mübarek ayın bereketi ile taçlanmaktadır. Bu özel gecede adaleti, ahlakı, fazileti anlatan, iyiliği ve kötülüğü fark etmemizi, hatayı sevaptan ayırt etmemizi, sağlayan Yüce Kitabımızı anlamaya ve yaşamaya azmedelim.

Rabbim, rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği bu geceyi en iyi şekilde değerlendirenlerden eylesin, her ayı Ramazan ayı, her günü Kadir gecesi gibi yaşamayı nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimiz, üyelerimiz başta olmak üzere tüm İslam Âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; Kadir Gecesi'nin sunduğu fırsatlar çerçevesinde; tüm İslam Aleminin huzur ve sükûnete, barış ve sakinliğe, dirlik ve düzene erişmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”