BAŞKAN HABERLERİ

KOSGEB BAŞKANI AHMET SERDAR İBRAHİMCİOĞLU'NDAN KTO’YA ZİYARET

12 Ocak 2024 - 13:23:45

KOSGEB BAŞKANI AHMET SERDAR İBRAHİMCİOĞLU'NDAN KTO’YA ZİYARET

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu ve Kayseri İl Müdürü Ahmet Özbekler, odamızı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Yönetim Kurulu Üyelerimiz Erol Sırıklı, Latif Başkal, Şevket Uyar, Mustafa Okutan ve Ahmet Emre Sönmez ile bir araya gelen KOSGEB Başkanı, Kayseri’nin ekonomik durumu ve yapılan yatırımlar hakkında istişarelerde bulunarak iş dünyasının talep ve beklentileri hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Üyemiz Erol Sırıklı; “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, işletmelerin rekabet gücünü artırma, inovasyonu teşvik etme ve sürdürülebilir büyümeyi destekleme adına önemli bir rol oynamaktadır. Odamızda yaptığımız projelerde de en büyük ortaklarımızdan biridir. Sayın Başkanı Odamızda konuk etmekten son derece memnun olduk. İstişarelerde bulunduk. Yeni girişimcileri ve kurulu işletmeleri ihracat temelli olarak desteklediğimiz, ücretsiz ofis alanı hizmeti verdiğimiz, hem fiziksel hem de dijital olarak hizmet sunduğumuz Kayseri Girişimcilik ve Uluslararası Ticaret Merkezi'miz hakkında da bilgiler verdik. Merkezimizden hizmet alan firma yetkilileriyle tanıştırdık. Odamızın yapacağı yeni projeler ve KOSGEB ile yapılacak yeni işbirliklerini değerlendirdik. KOSGEB desteği ile gerçekleştirdiğimiz yurt dışı iş gezilerinin ihracatçı üyelerimize sağladığı faydaları değerlendirdik. “ dedi.

KOSGEB Başkanı İbrahimcioğlu ise, “KOSGEB olarak her zaman işletmelere fayda sağlayacak desteklerimizi sürdüreceğiz. Sizlerden gelen taleplerle uyumlu bir yol haritası çizerek ilerlemek her zaman bizim için önemli. Kayseri Girişimcilik ve Uluslararası Ticaret Merkezi, girişimcilere ve işletmelere ihracat anlamda hem fiziksel hem de dijital olarak büyük destek sağlayacağına inanıyorum. Kayseri Ticaret Odası’na ve üye firmalarınıza yönelik desteklerimiz ve işbirliklerimiz devam edecek.” diye konuştu.