BAŞKAN HABERLERİ

KTO Başkanı Gülsoy'dan Anneler Günü mesajı

11 Mayıs 2024 - 14:07:43

“ANNELER, SEVGİ VE FEDAKÂRLIĞIN VUCÜT BULMUŞ HALİDİR”


KTO Başkanı Gülsoy'dan Anneler Günü mesajı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Annelerin sevgi ve fedakârlığın vücut bulmuş hali olduğunu ifade eden Başkan Gülsoy, vatanımız için evlatlarını toprağa veren şehit anneleri ve çocukları için savaşan Gazzeli anneler başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Anneler günü nedeniyle yayınladığı mesajında; dünyanın en güzel, en temiz ve en masum duygusunun şüphesiz annelik duygusu olduğunu ifade eden Başkan Gülsoy; “İnsanlığın varoluşundan beri bütün insani değerlerin temelinde annelik vardır. Hayatımız boyunca rehberimiz, ilk öğretmenimiz ve en büyük güç kaynağımız olan annelerimiz sonsuz sabrın, şefkatin, merhametin ve iyiliğin sembolüdür” dedi.

Kadınların, hayatın her alanında etkin bir biçimde yer aldığına vurgu yapan Gülsoy; “Annelerimiz iş hayatında da ev hayatında da çalışkanlığı, üretkenliği güç, sevgi ve fedakârlığıyla mutluluk ve huzurun adıdır. Hem öğretmen, doktor, aşçı, girişimci gibi meslekler icra eden hem de evinde çocuklarını geleceğe hazırlayarak toplumsal değer üreten anneler sadece evladının değil tüm toplumun başının tacıdır. Bir kadın tüm dünyayı değiştirebilir. Tarihimiz, birçok kadın ve annenin yazdığı destanlarla doludur. Onlar, ülkemiz sosyo-ekonomik yapısı içinde birçok sektörde gerek girişimci gerekse bir çalışan olarak önemli görevler üstlenmektedir” diye konuştu.

Gülsoy mesajını şöyle sürdürdü;

"Bizleri sevgi, şefkat ve ilgiyle büyüten annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenlerimizdir. Anne; karşılıksız sevendir, evlatları ve ailesi için nefsinden geçendir; anne okuldur, anne mekteptir. Anne; ayakta kalma gücümüz, anne direncimiz ve anne güç kaynağımızdır. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Bizler de en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi, saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, hak ettikleri ilgi ve sevgiyi yılın bir günü değil her zaman göstermeliyiz. Yaşadığımız her dakikanın en yüce anlamı annelerimiz, bizler için tek bir günde anlam bulmaz. Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Dinimiz, anne ve babaya itaatin üzerinde önemle durmakla birlikte, anneye özel bir önem atfetmektedir. Bilmeliyiz ki; sevgili Peygamberimiz, "Cennet annelerin ayaklarının altındadır" buyurarak, cennete giden yolun onların rızasından geçtiğini bildirmektedir. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Bugün, Anneler Günü vesilesiyle annelerimizin kıymetini bir kez daha hatırlamak ve minnettarlığımızı sunmak istiyorum. Anneler Günü, sadece biyolojik annelerimize değil, aynı zamanda anne şefkatiyle yanımızda olan tüm kadınlara adanmış bir gündür. Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, baş tacımız annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor; sağlık ve mutluluklar diliyorum. Vatanımız için evlatlarını toprağa veren şehit anneleri ve çocukları için savaşan Gazzeli anneler başta olmak üzere bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”