ONLİNE İŞLEMLER

Online Belge ve Aidat Ödeme

Değerli Üyemiz , Sisteme sadece firma yetkilileri kayıt olabilmektedir, ayrıca firma yetkilisinin cep telefonu numarası TOBB.net sisteminde kayıtlı olmalıdır. Şifreniz tarafınıza sms ile ulaştırılacaktır. Kayıt işlemi bir defaya mahsus olmakla birlikte,sisteme giriş işlemi kayıt anında belirttiğiniz e-posta adresi ve sms ile gelen şifrenizle giriş yapılabilecektir.

Kayıt anında yapılan doğrulama ile cep numarası seçimi boş veya gelen numara yanlış ise bilgileri aşağıda yer alan Oda sicil görevlileri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Oda Sicil Birimi (0352) 222 45 28(Dahili 157,153)

Not: Belge seçimi yapılırken Online Kayıt Faaliyet (mesai saatlerinde e-imzalı) seçeneği seçilmelidir.


SİSTEM GİRİŞ İÇİN İLK ÖNCE LÜTFEN ÜYE OLUNUZ.


ÜYE OLMA İŞLEMLERİ


ONLİNE BELGE VE ÖDEME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZSisteme yeni girecekler için öncelikle üye olunması gerekmektedir. “Üye Ol” butonu ile yeni üye olma işlemine başlanır.

“Üye Ol” butonuna tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda bilgiler sistemde ki bilgiler ile aynı olarak doldurulmak zorundadır. Bilgiler girilip doğrula butonuna basıldıktan sonra sistemde kayıtlı olan kişinin cep telefonuna doğrulama mesajı gelecek ve o mesajda ki bilgi girildikten sonra sisteme giriş için kullanılacak kendinize ait mail adresi ve şifre ekranı çıkmaktadır.

Kendinize ait mail adresi ve şifre ekranı şu şekilde gelmektedir. Burada bundan sonra sisteme gireceğiniz mail adresi ve şifrenizi girdikten sonra kaydet butonun basarak üye olma işlemini yapmış bulunmaktasınız.SİSTEME GİRİŞ VE BELGE TALEBİ İŞLEMLERİ

Üyelik işlemleri bittikten sonra üye işlemlerinde girmiş olduğunuz mail adresi ve şifreniz ile sisteme girişi yapılır. Sisteme girişi işlemi gerçekleştikten sonra karşımıza şu şekilde bir ekran gelmektedir.

Bu ekranda sol üst köşede ki sekme tıklanır ve tıklandıktan sonra karşımıza şu şekilde bir ekran çıkmaktadır.

Bu ekrandan Belge işlerini veya aidat (borç) işlemleri sekmelerinde bulunan işlemlerden hangisi yapılacak ise o seçilerek işleme devam edilebilir. Eğer ki yeni belge talebinde bulunacak isek 2 numaralı butona “Yeni Belge Talebi” butonuna tıklanır ve karşımıza şu şekilde bir ekran gelmektedir.

Bu ekranda ise belge adı, teslimat şekli, belge adedi girilmesi zorunludur. Bu bilgiler girildikten sonra ekle butonuna basılarak belge talebinin ön şartını oluşturmuş oluyoruz ve alt sekmeye belge bilgisi aşağıda ki sekmeye düşmektedir.

Karşımıza şu şekilde bir ekran çıkmaktadır.

Buradan ise “Ekle” butonuna bastıktan sonra alt sekmeye düşen belge bilgisini işaretliyoruz ve üst kısımda bulunan “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak belge talebimizi tamamlamış oluyoruz. Belge ücretsiz olmasından dolayı ücretler sıfır çıkmaktadır ve herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Belge talebiniz oda yetkilisi tarafından sistemden görülüp incelendikten sonra e-imzası ile imzalayarak işlemi tamamlamaktadır. Oda yetkilisi imzaladıktan sonra sisteme giriş yapmış olduğunuz mail adresine de belgeniz hazırlanmıştır diye bir mail gelmektedir. Sonrasında sisteme girişi yapılır ve şu şekilde önümüze gelen ekranda

Belge işlemleri ekmesinde bulunan belge takibi kısmına tıklanarak belgenizi görebilirsiniz. Tıkladığımız da ise şu şekilde bir ekran açılmaktadır.

Bu ekrandan daha önce ki veya yeni istediğimiz bütün belgeleri görebiliriz. Ayrıca belgenin de akıbetini buradan takip edebilir. Eğer ki oda yetkilisi imzaladıysa durum da HAZIR yazar yoksa İMZALANMAYI BEKLİYOR yazmaktadır. HAZIR yazan belgeleri yazdırmak için işaretleyip görüntüle butonu tıklanır ve belge karşımıza gelir. Belgenin alt kısmında da e-imza ile imzalanmıştır yazısı olması gereklidir. Karşımıza gelen ekranla belgeyi yazdırıp kullanabilirsiniz.

ÖDEME VE DEKONT İŞLEMLERİ

Bu sistem üzerinden borç sorgulanıp ödeme işlemleri yapılabilir ve daha önce ki yapılan ödemelerin dekontları da görüntülenebilmektedir.


NOT:Sistem tarafında üyelik oluşturabilmeniz için firma bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. “Bu Kimlik Numarasına sahip kişi bulunamadı” şeklinde çıkan hatalarda lütfen odamız üzerindeki kayıtları güncelleyiniz. Bilgi için (0352) 222 45 28 Oda Sicil Birimi(Dahili 152,153) veya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Birimi(Dahili 162,163) ile iletişime geçebilirsiniz.