Dış Ticaret

İhracat Destek Ofisi

KTO İHRACAT DESTEK OFİSİ

İhracat hedefleri kapsamında ihracatçı sayısının artırılması ve ihracatın tabana yayılması amacıyla, Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğiyle hayata geçirilen İhracat Destek Ofisleri, Kayseri Ticaret Odası’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde, 25 Oda ve Borsa’da uygulanmaya başladı. Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin birlikte yürüttüğü “İhracat Destek Ofisi İşbirliği Protokolü” KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy tarafından imzalanarak odamızda İhracat Destek Ofisi kurulmuş ve hizmete başlamıştır.

Söz konusu protokol ile Odamız İhracat Destek Ofisinin başta kadın, genç girişimciler olmak üzere ihracatçı sayısının artırılabilmesi ve mevcut ihracatçı üyelerimizin bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sunacaktır.

İhracat Destek ofisimiz ihtiyaçlar doğrultusunda üyelerimize yönelik eğitim programları, Dış Ticaret elemanı yetiştirme, öğrencilere ve kadın girişimcilere dış ticaret eğitimi verme vb. faaliyetlerde bulunmak amacıyla eğitmen ve doküman desteği taleplerin karşılanmasına aracılık edecektir.

Odamızda kurulan İhracat Destek Ofisi, hizmet binamızın zemin katında yer alan Dış Ticaret birimi bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. Ticaret Bakanlığı’nın sunmuş olduğu destekler ve Teşvikler kapsamında bilgi almak isteyen üyelerimiz Odamız Dış Ticaret Birimi (dis.ticaret@kayserito.tr) ile mail veya (352) 222 45 28 #175) telefon yolu ile iletişime geçebilirler.


T.C. TİCARET BAKANLIĞIKOLAY İHRACAT PLATFORMU


T.C. Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu 28 Ağustos 2020 tarihinde Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN tarafından kamuoyuna açıklanmıştır.

Kolay İhracat Platformu; yurtdışı pazarlara girişte gereksinim duyulan, pazarlama stratejilerine yön veren bilgilerin tek kanaldan ihracatçıya ulaştırılması ve hedef pazar tespiti kapsamında bir karar destek mekanizması sunulması amacıyla hazırlanmıştır.

Kolay İhracat Platformu'nda ülkeler/sektörler, dış ticaret mevzuatı, pazara giriş haritası, akıllı ihracat robotu modülleri yer almaktadır. Bu modüller aracılığıyla tüm veri kaynaklarından derlenen birçok veriler işlenip ihracatçıların kullanımına sunulmaktadır.


Kolay İhracat Platformu'nahttps://www.kolayihracat.gov.tr/adresinden ulaşılabilmektedir.


Bilginize sunulur.